Волшебная карта Чувашии

Чӑваш чӗлхи эрни "Асамлӑ Чӑваш картти" проекта вӗҫленинчен пуҫланчӗ. Проекта пурнӑҫлама вӗренекенсем Чӑваш Республикинче ӳстерекен тӗш тырӑ вӑррисене пуҫтарчӗҫ, йывӑҫ тураттисенчен ҫаврашкасем касса кӑларчӗҫ.

21 пӗр районтан тӑракан Чӑваш Ен картти тыр- пулӑ тата тӗрлӗ культурӑллӑ ӳсен таран вӑррисенчен тӑрать. Район чиккисене тата район центрӗсен ячӗсене йывӑҫран хатӗрленӗ ҫаврашкасене ҫыпӑҫтарса тухнӑ хыҫҫӑн тулӑ, ыраш, сӗлӗ, урпа, пӑри, пӑрҫа, кукуруз, вир, хуратул, клевер, люцерна, хӗвел ҫаврӑнӑш, фасоль, вӑррисене ҫыпӑҫтарчӗҫ.

Карта тума 5, 7, 10, 11 класра вӗренекенсем хутшӑнчӗҫ. Вӗсене чӑваш чӗлхипе литература вӗрентекенӗ Михайлова Е.М. йӗркелесе, хавхалантарса пычӗ. Хатӗр карта геогрфи кабинетӗнче вырӑн тупрӗ.

Чӑваш чӗлхи тата Чӑваш символӗсен кунне Чӑваш Енӗн ҫӗнӗ вариантлӑ картта хатӗр.

Неделя чувашского языка и литературы стартовала с защиты обучающихся 5, 7, 10, 11 классов проекта "Волшебная карта Чувашии". Для проекта ребята собрали зёрна различных сортов злаков и растений, которые растут в нашей замечательной Республике. Ребята работали под руководством учителя чувашского языка и литературы Михайловой Е.М. Для ребят проект оказалась интересной, увлекательной

и очень занимательной.

Готовая необычная и красочная карта нашей Чувашской республики украшает кабинет географии.